Method acting

0

METHOD ACTING – jedna z najbardziej znanych metod aktorskich na świecie. To podejście do aktorstwa oparte na ćwiczeniach relaksacyjnych z zakresu pamięci emocjonalnej i zmysłowej. Szkoli wyobraźnię, zmysły i emocje aktora. Uczy jak wykorzystywać swoje własne doświadczenia, uczucia, emocje i prawdy. Wywodzi się z systemu pracy Konstantego Stanisławskiego.
Wśród gwiazd Hollywoodzkich, które deklarowały wpływ “metody” na sposób pracy można wymienić takie nazwiska jak: Marylin Monroe, Marlon Brando, James Dean, Al Pacino, Scarlett Johansson czy Angelina Jolie.

Prowadzące:
Maria Patykiewicz – aktorka, absolwentka pełnego programu w Instytucie Teatralnym i Filmowym im. Lee Strasberga w Nowym Jorku. Jest współlzałożycielką i wiceprezesem Fundacji Drama Point. Zagrała m.in. w off-brodawayowym spektaklu „Julia” w Nowym Jorku, a także na scenach: Teatru Żydowskiego w Warszawie, Sam w Gdyni, Teatru Śląskiego w Katowicach oraz Teatru TrzyRzecze w Warszawie. Aktualnie, na warszawskich scenach można zobaczyć ją w spektaklu „Wniebowzięte” w reż. A. Osika oraz w spektaklu “Przebudzenie” w reż. Marty Malinowskiej. Ma na swoim koncie role w filmach i serialach.
Małgorzata Lipmann – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie i nowojorskiego Instytutu Teatralnego i Filmowego im. Lee Strasberga. Doktor Sztuk w Dziedzinie Sztuk Teatralnych. Tytuł obroniła na Akademii Teatralnej, gdzie także wykłada.

 

information

Kiedy
November 17, 2018